Kara Yıl 2017

 

yeniyil

 

Yeni Yıla dair bir yazı yazmayacağım demiştim kendi kendime.. Yine nasıl geldim buraya nasıl başladım bu yazıya hiç bilmiyorum..Neden yazmayım dedim? Çünkü biliyorum geçen yıldan şikayet edeceğim gelecek yıla umut bağlayacağım.. Yine..yıl 2017’den ne çok çektiğimi 2018’den ne çok beklentim olduğunu yazmıştım.. Benim yılım/bizim yılımız olacaktı güya bu yıl.. Halbuki nasıl saçmalıyoruz nasıl ! Diyor ya Candan “Kul kurar kader gülermiş”
Değişen ne ola ki her şeyi bu kadar  büyütüyoruz? Bir gün değil mi geçen? Kasım’dan Aralık’a geçmekten ne farkı var ki?
Geçmiş yıldan bahsedeyim diyorum.. Yazacaklarımı düşünürken beynim uyuşuyor sevgili okur cidden bak…
Aslında genele bakınca çok hayal kırıklıkları yaşasam da hayrını da gördüm  bazı şeylerin…Olması gerekenler oldu, gitmesi gerekenler gitti.. Ama her ne kadar güzel şeylere yol açmak için gidiyor olsa da giden içinden bir parçayı da söküp götürüyor.. İnim inim inletip sızım sızım sızlatıp gidiyor..
Hayatım baştan aşağı değişti diyemem dersem zaten hadi lan oradan dersiniz doğru çünkü  kimsenin hayatı baştan aşağı değişmedi tek taraflı düşünmemek lazım 😉

Hayatı yaşadıkça cennet ve cehennemin ölüp dirildikten sonrasına kalmadığını bir kez daha görüyorsunuz. Her ikisi de burada, üzerinde yaşadığımız dünyada gerçekleşiyor, her an. Hayat öyle tuhaf bir şey ki, neden en çok korkarsak onu içimizde hatta en derinlerdeki kaygı, şüphe, endişe bulutunun içine gömersek aslında o kadar çok da uzak olmayan bir gelecekte o korkuyu kanlı canlı karşımızda bulmanın garantisini veriyoruz. 2017’yi geride bırakırken 2018 için sizden korkuyu geride bırakmaya çabalamanızı istiyorum. İnsanın doğası gereği kendisini türlü şekillerde garantiye almak zorunda hissettiğinden belki de, en zoru bu biliyorum ama korktuğumuz oranda o korku ile yüzleşmeyi de kendimiz istiyoruz aslında. Kendi içimizde o derinlerde çıkarıp özgürleştiremediğimiz duygu, öcü olarak gelip karşımıza olaylar zinciri ile dikiliveriyor. Kanlı bir meydan muharabesi sonrası bu olaydan çıkarmam gereken ders neydi diye bakınca görüyoruz ya da daha kötüsü göremeyip o duygu yığınının içine gömülüyoruz.

Bu yılın adı Kara yıl 2017 olsun belki 2018 gerçeten güzel olur diye 😀 neden böyle bir isim koymak istedim bende bilmiyorum ama sanırım 2017’ye yakışacak en güzel ad bu olurdu kanımca aklına başka isim gelen varsa buyursun fikirlere açığız sonuçta 😀

Demişti ya Şems “Hayatım altüst olacak diye korkma.. Nerden biliyorsun hayatının altının üstünden güzel olmadığını” Öyle.. İyi ki.

“Önemli” dediğimiz şeyler o kadar da önemli değilmiş öğretti 2017.. Ve yanlış dualar ölümden beter bir acıya sürükleyebilirmiş bizi.. Ölmeyi yeğleyeceğimiz acılar olduğunu gösterdi..

Dilek-1: Allah onları unutturacak acı vermesin..

Dilek-2: “Hayırlısı” diyebileceğimiz sonuçlar versin Rab.. Kaçırdıklarımıza ağlatıp temelli kaybettirmesin her şeyi..

Dilek-3: “Mutluyum” diyebileceğimiz yerlerde olalım inşallah hep..

Dilek:4:”Yeterince vakit ve paramız olsun inşallah da fildir fildir gezelim çadır kurup kamp yapalım  milyon tane fotoğraf çekebilelim..:)

               Dilek-5: Sevdiklerimizin her zaman yanımızda, yakınımızda olmasını diliyorum.. Hepsine, hepimize sağlık sıhhat diliyorum..

Dilek-6:  her düştüğümüzde elimizden tutup bizi kaldıracak biri olsun mutlaka hayatımızda.. Kendimizi hiç “yapayalnız” hissedip umutsuzluğa düşmeyelim..

Dilek-7: Yalansız  Hayal kırıklığının olmadığı bir ömür diliyorum.. Mümkün olmadığını bile bile hem de..

Korku karanlık tarafa geçişe uzanan bir yol olarak duruyor karşımızda. Korktukça başımıza gelenleri engelleyemiyoruz ve bu içimizi öfke ile dolduruyor. Öfkemizi bir kişiye yönlendirip nefrete dönüştürüyoruz ve sonunda görmemiz gerekeni göremeyip o nefrete hapsolup acı içinde kalıyoruz. Aradan seneler geçse de zihnimizdeki sandığı açıp bakınca o öfkeyi, nefreti aynı tazelikte bulabiliyoruz. Göremediğimiz ölçüde aslında o olayı bir daha yaşayacak olmanın garantisini de kendimiz vermiş oluyoruz. Bir kere görebilsek, daha az korkmak için çaba göstereceğiz belki de. Korkularımız gerçek hayatta olaylar olarak karşımıza dikilmeden başta içimizde halledebileceğiz. Ben 2018 için daha az korktuğum daha az hayal kırıklığı yaşadığım hatta yanılcağım bir yıl olmasını istiyorum. Çünkü insan en çok haklı çıkmaktan yoruluyor ve yine korkuyor 🙂 Daha cesur olmak gerekirsek, hiçbir şeyden korkmamak istiyorum. İnsan korkmadığı ölçüde özgür olabiliyor ve hayatın gerçek anlamda tadını çıkarabiliyor. Korkmak ya da korkmamak işte tüm mesele bu diyor hepimize korkusuz bir 2018 diliyorum! 

 

AylakMadam tarafından yayımlandı

Hayatim boyunca yabanda bir gezgin olacagimi her gecen gun daha cok dusunuyorum. Tanrim, patikalar beni nasil da cekiyor.Bunun, uzerimdeki karsi konulmaz cazibesini idrak etmeniz mumkun degil.Her sey bir kenara, yalniz basina yolda olmak en iyisi. Hicbir zaman durmayacagim. Ve dunyadan gocme vakti geldiginde, bunun icin, en vahsi en issiz yeri bulacagim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: