Yeni başlangıçlar yapmak için Pazartesiyi bekleme!!!

Mutluluk neydi? Nasıl bir şeydi? Maddiyat mıydı mutluluk? Yoksa aşk mıydı? Sevmek miydi? Mantık mıydı?

Bugün kahvemi içerken  bir araştırma yaptım‘mutluluk’ ile ilgili forum sitelerinde yazılanlara takıldı aklım niyeyse . Siteler en son ne zaman mutlu olduğunu hatırlamayanlar ile , mutlu olmak için hangi besinleri tüketmesi gerektiğini merak edenlerle, anlık mutluluk yaşayanlarla, hayatında hiç mutlu hissetmemiş insanların yazılarıyla doluydu. Sonra bir an ben bile ‘mutlu muyum acaba? diye kendimden şüphe ettim. Çünkü hayata hep toz pembe gözlüklerle bakıyorum ve hiç de pişman değilim. İstersen hadi gel birlikte düşünelim.Şuan yaşadığın problemi sürekli düşünmenin, hayatı kendine zehir etmenin ne faydası var, seni daha çok üzmekten başka? Bir an önce toparlanıp o soruna yanıt aramaktansa üzülmek ve büyütmek neye yarar? 2 sene öncesi. Yok yok daha yakın bir zaman dilimi olsun. 1 ay mesela. 1 ay öncesinde seni derinden etkilediğini sandığın şey şuan ne kadar umurunda?

Ben kendimi ne zaman mutsuz  hissetsem ilk önce hissedebildiğim için mutlu olurum. Şaka değil.  Çünkü hissedememek çok kötü bir duygu. Yaşadım, biliyorum. İkinci olarak dünya haritası açtım  ve o an bulunduğum konuma gittim. Daha sonrasında küçülte küçülte yaşadığım mahalleden, sokaklardan, bölgeden, şehirden, ülkeden, dünyadan uzaklaştım. Uzaklaştıkça farkettim ne kadar küçük olduğumu ve düşündüm. Eğer ben bu kadar küçük isem  evrende  sorunlarım ne kadar büyük olabilir ki ?

Ben bu  hayatta herkesin bir şeyle sınandığına inanıyorum. Mesala ben ”İyi-Kötü”olmak arasında  sınanıyorum kendimce. Bunu söylüyorum çünkü ; ben iyi  olduğum zamanlarda kaybettim ya da kazandım Bilmiyorum ,Kazanmak için illa kötü mü olmak gerek diye düşüyorum  hayır yani aklımdan geçen bu 🙂 O değil  ben zaten kötü olmayı beceremiyorum 😀 deneyim diyorum yok yani olmuyor  En büyük üzüntümdür bazen sevincim ama hep iyi ki diyorum 🙂 Hayal kırıkları bazen işe yarıyor çünkü olgunlaşıyor düşüncelerin sen olgunlaşıyorsun !!!

O yüzden hatırla! Senin için mutluluğun ne anlam ifade ettiğini, en son ne zaman mutlu olduğunu. Hatırla ki mutlu ol. Hatırla ki yaşadığın an’ın tadını çıkar. Akışına bırak biraz. Çok hırpalama, çok üzme kendini. Çünkü su her zaman akar ve yolunu bulur. Sorunlar çözülür, kötü günler unutulur, yerini iyi ve güzel şeylere bırakır..

O kadar konuştun be Kadın !   Peki senin için mutluluk nedir  diye sorarsanız eğer
Mutlu olmak bir seçimdir derim. Eğer mutlu olmayı seçersen gülümseyecek, kahkaha atacak sevinecek, teşekkür edecek çok daha fazla sebebin oluyor. Hayatın güzelleşiyor.Benim için mutluluk, yeni bir sabaha uyanabilmektir. Sağlıklı olabilmektir. Nefes alabilmektir mutluluk. Aradığın her an aileni bulabilmektir yanında. Birinin sizi üzmekten korktuğunu hissetmektir. Tam umutsuz hissettiğinizde gelen telefondur. Telefonun ucundaki sestir. Duygularına zarar vermesin diye mantığını ikinci plana atmayı başarabilmektir. 🙂 Mutluluk birlikte büyümektir ve ne olursa olsun yeni başlangıçlar yapmak için sayısızca kez deneme hakkın olduğunu bilmektir. Mutlu olmayı ertelemeyin!

Çünkü Yeni başlangıçlar yapmak için Pazartesiyi beklemek gerekmez. 🙂
Paulo Coelho-Simyacı

AylakMadam tarafından yayımlandı

Hayatim boyunca yabanda bir gezgin olacagimi her gecen gun daha cok dusunuyorum. Tanrim, patikalar beni nasil da cekiyor.Bunun, uzerimdeki karsi konulmaz cazibesini idrak etmeniz mumkun degil.Her sey bir kenara, yalniz basina yolda olmak en iyisi. Hicbir zaman durmayacagim. Ve dunyadan gocme vakti geldiginde, bunun icin, en vahsi en issiz yeri bulacagim.

One thought on “Yeni başlangıçlar yapmak için Pazartesiyi bekleme!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: