24 Ocak 2018….

Şu aralar bir ilişki düşünmüyorum canım…. Peki hangi aralar düşünürsün tatlım?! Belanı bulduğunda mı? Yoksa yüzün toprağa bakmaya başladığında mı? Hiç düşündünüz mü erkekler neden bu klasik cümleyi tekrarlayıp dururlar? Ya ne desinler ” yatacak kadar iyisin, çıkacak kadar değil” mi?  Aslında ilişki istemiyorum demek, seninle bir ilişki istemiyorum tatlım, demektir.
Biz kadınların maddiyatçı ve çıkarcı olduklarını söylerler ama gel gelelim erkekler öncelikle kendi çıkarlarını düşünerek hareket ederler aslında.
Görüştükleri kadın onları daha önce giremeyecekleri bir çevreye mi sokabiliyor hemen sevgili olurlar, maddi anlamda onlara destek olup seviye mi atlatacaklar bak nasıl hemen sevgili olurlar, saygın bir soyadları mı var, sevgiliyi geç eş bile olurlar direk…Yaş, dil, din, ırk hiç farketmez.Dolayısı ile canım geçeceksin”bu aralar ciddi bir ilişki istemiyorum canım” ayaklarını. Ayrıca nereden çıkartıyorsun benim, seninle, ciddi düşündüğümü de demek istiyorum.
Hatta ciddi kelimesi nedir bunu da netleştirmek gerek sanırım konu içinde yeri gelmişken.
Her kadın için karşı cinsle yaşananlar bir ilişkidir aslında; yeri gelir çıkar ilişkisi olur,  yeri gelir de aşk. İki taraf arasındaki uyum ve paylaşımlar bu ilişkinin boyutunu belirler ve özellikle üzerine basarak belirtmek istiyorum ki biz kadınlar da her ilişkimizde illa sizinle ilgili “ciddi” bir şeyler düşünmeyiz.
Siz neden kendinizi bu konuda yetkili karar merci sanarsınız, hiç anlamam.
Erkekler için ciddi ilişki ne demektir peki?
Eğlenilecek değil evlenilecek kız olmak mı? Peki eğlendiğin kızla evlenemez misin? Yada evlenilecek kız nedir kutsal Meryem Ana mı? Evde oturup çocuklarını doğurup, ev işleri ile ilgilenip saçını süpürge eden kadın mı?
Şahsen ben erkek olsam, eve geldiğimde eşim dediğim kadının beni heyecanlandıran, herşeyimi oturup konuşabildiğim, beraber piçlik yapabildiğim bir kadın olmasını isterdim, arkadaşım olsun isterdim…..ama nerde…Erkekler genelde yönetebilecekleri kadınlarla evlenmeyi tercih ediyorlar yine benzer birtakım menfaatler arka planda veya özgüven eksikliği….Erkekler hakkında çok şey bildiğimi iddia edemem ama bildiğim tek bir şey varsa o da eğer bir şeyi gerçekten isterlerse yaptıkları; bakınız sizi tavlama aşamasında yapılan kurlar, harcanan eforlar serisine veya bakınız yazının başında belirttiğim menfaatler konularına…Konuyu nasıl toparlasam diye düşünüyorum ama sanırım bulamayacağım, biyolojik saat konusu benim de kafama takıldı 🙂

Hayat kolay değil yalnız bir kadın olduğunda; özellikle güçlü ve yalnız bir kadın….
Erkeklerin korktuğu kadın tipi direk bu olsa gerek; bir sonraki hareketini kesiteremediğin, boyundurluk altına alıp hükmedemediğin, parayla ve güçle gözünü büyüleyemediğin.
En büyük fobim sanırım birinin bana hükmetmesi hele hele bir erkeğin beni kendi kalıplarına sokmaya çalışması, özgürlüğümü elimden alması.
Özgürlük de çok göreceli kavram aslında; bana göre şuan evimin balkonunda tek başıma oturup bir kadeh beyaz şarap eşliğinde bu satırları yazabilmek, ertesi sabah atlayıp arabama saçlarımı savura savura kafam nereye eserse oraya basıp gitmek benim için dünyalara bedel özgürlüktür işte.
Gel de bunu anlatmayı dene yeni Türkiyemdeki zihniyete!

Ben geçtim zaten kendimi anlatmaktan, düzene uyup sıradan davranmaktan, sadece olduğum gibi olmaya devam ediyorum…Hayattan keyif aldığım müddetçe yaşıyorum ve üretebiliyorum, aksi takdirde eller havaya zihniyetiyle patlatıp iki şampanya, atardım kendimi kızgın kumlardan serin sulara pembe uçuş uçuş pareomla en “in beach”lerde ecdadını hazır ola dizerek iki dakikada.

Herşey sende gizli aslında;kalbinin attığı kadar canlı,nefret ettiğin kadar kötü, sevdiğin kadar yaşar, gülebildiğin kadar mutlu olursun. Üzülme, bil ki ağladığın kadar hürsün. Sevdiğin kadar sevilecek, kırdığın kadar kırılacaksın.
Biz yeterince kırıldık be tatlım, sıra biraz  sefasını sürmekte şu o.ç dünyanın, verdiklerimiz karşılığını alamadıklarımızın hesabını tutarken aniden esen bir rüzgara bırakıp giderek yaşamak lazım hayatı yarınını düşünmeden….

AylakMadam tarafından yayımlandı

Hayatim boyunca yabanda bir gezgin olacagimi her gecen gun daha cok dusunuyorum. Tanrim, patikalar beni nasil da cekiyor.Bunun, uzerimdeki karsi konulmaz cazibesini idrak etmeniz mumkun degil.Her sey bir kenara, yalniz basina yolda olmak en iyisi. Hicbir zaman durmayacagim. Ve dunyadan gocme vakti geldiginde, bunun icin, en vahsi en issiz yeri bulacagim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: