Değişmek

Kendimle ve hayatla ilgili çözemediğim , hala cevabını bulamadığım tonlarca soru var hem zihin alemimde hem de kalbi derinlerimde….

Belki ölene dek cevabını arayıp duracağım, belki bir gün tüm cevapsız sorular yanıtlanacak , belki de cevapsız sorular hanemde öylece boyunları bükük kalacaklar. Başka bir alemde bambaşka bir ruhla ve bedenle cevaplar yerini bulacak. Bilmiyorum… henüz,

Bilmediğim şeyler o kadar çok ki… bilemediğim, her gün yanıldığım, her yeni günle bambaşka duygulara savrulduğum, belki yeniden yeniden doğup, yeniden yeniden keşifler için yola çıktığım…bildiğim her şeyi topyekün unutmak istediğim. Akıl tutulması, ruh üşümesi yaşadığım onlarca andan haberin var mı?

Kimilerine göre anlamsız, saçma sapan sorularım var … evet saçma evet sapan… sana göre öyle de bana göre öyle mi? Soruyorsam, sorguluyorsam illa ki var bi sebebim, illa ki var bi çözüm arayış nedenim.

Dünyanın tüm yükünü, acısını, sancısını omuzlarımda hissettiğim günler var mesela. Evladını kaybetmiş bir annenin feryatlarının içimi delip geçmişliği var, yardım etmek istediğim ama ulaşamadığım insanlar var, ruhunu öpmek istediğim ama öpemediğim ruhlar var, ölesiye sessiz sessiz ağladığım günler var mesela, oldurmaya çalıştığım ama bir türlü olduramadığım ilişkilerim var… Derin yaralarım var, her üfleyişte canımın acısının dindiği anlar var. Çözdüğümü zannedip çözemediğim gönül meselelerim var… var da var da senin haberin var mı?

Özlemlerim var benim, umutlarım, hayallerim var… beklentilerim de var evet, beklentisiz bi hayat en güzeli biliyorum ama henüz o aşamaya gelemiyorum. Belki bir gün…

Şarkılarım var benim, dilekler tuttuğum, arada özlemle andığım, arada eski bi fotoğraf karesine mühürlediğim, ya da belki bi kokunun içine içine söylediğim.., haberin var mı senin?

Aşk’tan ,tutkudan, vicdandan, insan olmanın ne demek olduğundan? Monoton bi hayata sıkışıp kalmış bunca adem ve havva’nın niye bir türlü içindeki boşluğu dolduramadığından haberin var mı senin?

Neden artık birbirimize dokunamadığımızdan? Dokununca elimiz yanmıyor artık yüreğimiz de yanıyor farkında mısın?

Nerede o eski aşklar, anlayışlar? Nerede samimiyet? Nerede kaldı yardıma ihtiyacı olana el uzatmak? Nerede koptu ipler? Nereye savrulduk hepimiz? Nerede kaldı ‘biz’ ? Bizi niçin hep ayrıştırmak, ayırmak ve ötekileştirmek istiyorlar? Bir an durup hiç düşündün mü?

Haberin var mı içinde olan bitenden? Duygularından haberin var mı?

Haberin var mı hissizleştiğ’in an aslında öldüğünden…Benim de dönüm noktam da yaşadığım aşk,sevgi,acı üçgeninde… Oldurmaya çalıştığım ama bir türlü olduramadığım ilişkilerimde… İyi ki yaşamışım tabii ki de… Yoksa şu anki ben olur muydum? Ben hayatın  bana kattığı bir mozaik’im… Arada bir pişmanlıklarım ve keşkelerim olsa bile… Hepsi benim seçimlerim, benim tercihlerimdi son neticede… Hakkım yok kızmaya kimselere… Kararlarımın sorumluluğunu alma zamanı çoktan geldi de geçiyor bile…

Evet hep böyle düşünmeye çalışıyorum kendimce… Ama insanım değil mi neticede… Bu kolay bir yolculuk değil elbette… Sabır gerektiriyor, azcık da kararlılık ve inat belki de… Yüreğim başka başka söyleyip düşünürken, mantığım bambaşka telden çalıyor… Mantığım kişisel dönüşümünü tamamlarken, yüreğim aynı paralelde tamamlayamıyor belki de… Çelişkilerim var benimde kendi içimde…Kızgınlıklarım var, kırgınlıklarım var, küskünlüklerim var… Canımın taa en derininin yanmışlığı var… Haksızlığa uğrayıp, hak etmediğim davranışlara maruz kaldığımın düşünceleri var kalbimde… Hoop diye bir anda silivermek, sil baştan her şeyi en baştan yaşamak kolay olmuyor her zaman… Keşke kolay olabilse… Kısa sürebilse travmalarımız… Yürekler bir anda iyileşebilse…

Herkesin ektiğini biçtiği doğru… Bir gün benim de hayalini kurduğum o günler gelecek elbette her şeyiyle… Tüm uğuru ve bereketiyle…

AylakMadam tarafından yayımlandı

Hayatim boyunca yabanda bir gezgin olacagimi her gecen gun daha cok dusunuyorum. Tanrim, patikalar beni nasil da cekiyor.Bunun, uzerimdeki karsi konulmaz cazibesini idrak etmeniz mumkun degil.Her sey bir kenara, yalniz basina yolda olmak en iyisi. Hicbir zaman durmayacagim. Ve dunyadan gocme vakti geldiginde, bunun icin, en vahsi en issiz yeri bulacagim.

One thought on “Değişmek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: